Kerkbezoek mindert; volop belangstelling Meijelse kerk bij Fiets4Daagse.
Na drie grote wielerrondes in de wereld, hadden Fiets4Daagse De Peel en de Bijzonder Mobiel 4Daagse, op woensdag 15 juli een fietstocht uitgezet, waarbij een prominente rol was weggelegd voor de “Kathedraal van de Peel”, de trots van alle Meijelnaren! De bijna 1000 deelnemers konden direct na de start dwars door de Sint Nicolaaskerk fietsen.
Dit in navolging van De Vuelta d’Espana, die in 2022 door de Grote Kerk van Breda ging. Ook de Giro d’Italia bracht vorig jaar een bezoek aan Vaticaanstad en Paus Leo XIV. En de Tour de France van dit jaar startte vrijdags met een ploegenpresentatie voor de Sagrada Familia in Barcelona.
De Sint-Nicolaaskerk in Meijel staat in de volksmond bekend als de “Kathedraal van de Peel”. Deze bijnaam heeft de imposante neogotische kerk te danken aan haar enorme omvang en de markante hoge kerktoren, die al kilometers ver te zien is en boven het vlakke peellandschap uitsteekt.
Uiteraard werd ook dit kerkelijke-nieuws opgepikt door de media en zorgde voor “reuring”, maar bovenal ook voor positieve energie en verbondenheid onder de bevolking.
Lees ook de aankondiging op L1 nieuws van 9 juli 2026: <KLIK HIER>
Tot slot, hierbij een korte foto-impressie van dit bijzondere “kippenvel-moment”






